Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

          w Jońcu

Ogłoszenia

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jońcu zatrudni pracownika

Pilnie zatrudnimy na stanowisko opiekunki osób starszych w Gminnym Ośrodku Społecznej w Jońcu

1) Opis stanowiska

  1. a) początek zatrudnienia: od zaraz
  2. b) forma nawiązania stosunku pracy – umowa zlecenie
  3. c) wymiar czasu pracy – 2-4 godziny dziennie /w zależności od potrzeb/
  4. d) miejsce pracy -  praca w terenie, teren Gminy Joniec

 2) Zakres zadań wykonywanych na stanowisku

Prowadzenie spraw wynikających z Ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 roku dot. usług opiekuńczych oraz zadania wynikające z zakresu czynności, w szczególności:

  1. Usługi gospodarcze:
  1. pomoc w czynnościach dnia codziennego, w miarę potrzeby; pomoc przy myciu, kąpaniu, w ubieraniu się, jedzeniu, pomoc w zaspokajaniu czynności fizjologicznych,
  1. zakup i dostarczanie artykułów spożywanych, leków i innych niezbędnych
    w gospodarstwie domowym,
  1. przygotowywanie posiłków lub produktów na część dnia, w której osoba zainteresowana pozostaje sama oraz właściwe ich przechowywanie,
  1. utrzymywanie porządku w pomieszczeniach użytkowanych lub zajmowanych przez osobę zainteresowaną,
  1. utrzymywanie w czystości bielizny pościelowej, ręczników i ubrania osoby zainteresowanej,
  1. palenie w piecu, przynoszenie węgla, drewna,
  1. zapewnienie w miarę możliwości kontaktów z otoczeniem,
  1. pomoc osobie zainteresowanej w kontakcie z urzędami, instytucjami, zakładami opieki zdrowotnej itp.
  1. Usługi pielęgnacyjne:
  1. wykonywanie niezbędnych czynności związanych z utrzymaniem czystości osoby w zależności od indywidualnych potrzeb,
  2. pomoc w kontakcie z lekarzem leczącym i służbą zdrowia, zamawianie wizyt domowych, pomoc w rejestracji wizyt w poradni, w sytuacjach tego wymagających.
  1. Bieżąca współpraca z pracownikami socjalnymi w zakresie wymiany informacji na temat środowisk objętych lub wymagających objęcia poszczególnymi rodzajami usług opiekuńczych.

 3) Warunki pracy na danym stanowisku: praca w terenie u świadczeniobiorców w Gminie Joniec

4) Osoba ubiegająca się o zatrudnienie musi spełniać następujące wymagania niezbędne do zatrudnienia na danym stanowisku:

  1. doświadczenie i umiejętności w pracy z osobami starszymi, chorymi, wymagającymi opieki .
  2. właściwy stan zdrowia do pracy na powyższym stanowisku,
  3. posiadanie obywatelstwa polskiego,
  4. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  5. uczciwość,
  6. umiejętność organizowania pracy w domu świadczeniobiorcy,
  7. samodzielność i umiejętność pracy w zespole,
  8. mile widziane prawo jazdy kat. B

 5) Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny,
  • życiorys - CV,
  • oświadczenie kandydata dot. braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na w\ w stanowisku,
  • oświadczenie kandydata o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania
    z pełni praw publicznych,
  • inne dokumenty potwierdzające zdobytą wiedzę, umiejętności i kwalifikacje,
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb związanych z rozpatrzeniem wniosku o zatrudnienie.

 Na żądanie kandydaci są zobowiązani dostarczyć oryginały w/w dokumentów.

6) Informacje dodatkowe:

 Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jońcu.

Harmonogram wypłat świadczeń rodzinnych, 500+ oraz FA

Harmonogramem wypłat świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego w okresie zasiłkowym 2019/2020:

Październik                             - 24.10.2019

Listopad                                 - 26.11.2019

Grudzień                                - 19.12.2019

Styczeń                                   - 23.01.2020

Luty                                        - 25.02.2020

Marzec                                    - 24.03.2020

Kwiecień                                - 23.04.2020

Maj                                         - 26.05.2020

Czerwiec                                - 25.06.2020

Lipiec                                     - 23.07.2020

Sierpień                                  - 25.08.2020

Wrzesień                                 - 24.09.2020

Październik                             - 22.10.2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

PODPROGRAM 2018 – efekty

  1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jońcu przy współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie wrzesień 2018 – czerwiec 2019.
  2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
  • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe);
  • skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
  • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
  • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju),
  • cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
  • tłuszcze (olej rzepakowy),
  • dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym).
  1. Pomoc żywnościowa trafiła do 132 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu Gminy Joniec.
  2. Wydaliśmy osobom potrzebującym:

- 6,34695 ton żywności;

- 619 paczek żywnościowych;

  1. W ramach Podprogramu 2018 dla 15 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 1 warsztat edukacyjny w ramach działań towarzyszących:
  • Ekonomiczne – 1 spotkanie dla  15 uczestników.

Temat warsztatu brzmiał: „Finansowo silni”

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Jońcu od dnia 1 sierpnia przyjmuje skierowania do objęcia pomocą żywnościową, tj. paczkami żywnościowymi otrzymywanymi z Banku Żywności w Ciechanowie. Zainteresowane osoby prosimy o wizytę w tut. Ośrodku w celu złożenia dokumentów.

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+ NA KAŻDE DZIECKO OD 1 LIPCA 2019 ROKU

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze 500 plus przysługuje na wszystkie dzieci do 18 lat, bez względu na dochody rodziny.

Świadczenie wychowawcze przysługuje:

- matce albo ojcu, jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu matki albo ojca, albo obydwojgu rodzicom, zgodnie z orzeczeniem sądu gdy dziecko jest pod opieką naprzemienną, albo

- opiekunowi faktycznemu dziecka, jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu opiekuna faktycznego, albo

- opiekunowi prawnemu dziecka, albo

-dyrektorowi domu pomocy społecznej.

Świadczenie wychowawcze nie przysługuje, jeżeli:

- dziecko pozostaje w związku małżeńskim;

- dziecko zostało umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie albo w pieczy zastępczej;

- pełnoletnie dziecko ma ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na własne dziecko;

- członkowi rodziny przysługuje za granicą na dziecko świadczenie o podobnym charakterze do świadczenia wychowawczego, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy międzynarodowe o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej.

Wnioski składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się.

W przypadku nowo narodzonego dziecka przysługuje trzymiesięczny termin złożenia wniosku – liczony od dnia urodzenia dziecka. Złożenie wniosku w tym terminie będzie skutkowało przyznaniem tego świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Ustawa umożliwi także przyznanie – z zachowaniem ciągłości – świadczenia wychowawczego drugiemu rodzicowi dziecka w razie śmierci rodzica, któremu świadczenie zostało przyznane na dany okres, lub który zmarł przed rozpatrzeniem wniosku.

Do wniosku należy dołączyć odpowiednio:

zaświadczenia lub oświadczenia oraz dowody niezbędne do ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego:

- zaświadczenie sądu opiekuńczego lub ośrodka adopcyjnego o prowadzonym postępowaniu sądowym w sprawie o przysposobienie dziecka,

- prawomocne orzeczenie sądu orzekające rozwód lub separację,

- orzeczenie sądu opiekuńczego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka,

- inne dokumenty, w tym oświadczenia, potwierdzające spełnianie warunków do przyznania lub ustalenia wysokości świadczenia wychowawczego będącego przedmiotem wniosku.

Wzór wniosku o przyznanie świadczenia dostępny jest na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, link poniżej: