Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

          w Jońcu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jońcu zatrudni pracownika

Pilnie zatrudnimy na stanowisko opiekunki osób starszych w Gminnym Ośrodku Społecznej w Jońcu

1) Opis stanowiska

  1. a) początek zatrudnienia: od zaraz
  2. b) forma nawiązania stosunku pracy – umowa zlecenie
  3. c) wymiar czasu pracy – 2-4 godziny dziennie /w zależności od potrzeb/
  4. d) miejsce pracy -  praca w terenie, teren Gminy Joniec

 2) Zakres zadań wykonywanych na stanowisku

Prowadzenie spraw wynikających z Ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 roku dot. usług opiekuńczych oraz zadania wynikające z zakresu czynności, w szczególności:

  1. Usługi gospodarcze:
  1. pomoc w czynnościach dnia codziennego, w miarę potrzeby; pomoc przy myciu, kąpaniu, w ubieraniu się, jedzeniu, pomoc w zaspokajaniu czynności fizjologicznych,
  1. zakup i dostarczanie artykułów spożywanych, leków i innych niezbędnych
    w gospodarstwie domowym,
  1. przygotowywanie posiłków lub produktów na część dnia, w której osoba zainteresowana pozostaje sama oraz właściwe ich przechowywanie,
  1. utrzymywanie porządku w pomieszczeniach użytkowanych lub zajmowanych przez osobę zainteresowaną,
  1. utrzymywanie w czystości bielizny pościelowej, ręczników i ubrania osoby zainteresowanej,
  1. palenie w piecu, przynoszenie węgla, drewna,
  1. zapewnienie w miarę możliwości kontaktów z otoczeniem,
  1. pomoc osobie zainteresowanej w kontakcie z urzędami, instytucjami, zakładami opieki zdrowotnej itp.
  1. Usługi pielęgnacyjne:
  1. wykonywanie niezbędnych czynności związanych z utrzymaniem czystości osoby w zależności od indywidualnych potrzeb,
  2. pomoc w kontakcie z lekarzem leczącym i służbą zdrowia, zamawianie wizyt domowych, pomoc w rejestracji wizyt w poradni, w sytuacjach tego wymagających.
  1. Bieżąca współpraca z pracownikami socjalnymi w zakresie wymiany informacji na temat środowisk objętych lub wymagających objęcia poszczególnymi rodzajami usług opiekuńczych.

 3) Warunki pracy na danym stanowisku: praca w terenie u świadczeniobiorców w Gminie Joniec

4) Osoba ubiegająca się o zatrudnienie musi spełniać następujące wymagania niezbędne do zatrudnienia na danym stanowisku:

  1. doświadczenie i umiejętności w pracy z osobami starszymi, chorymi, wymagającymi opieki .
  2. właściwy stan zdrowia do pracy na powyższym stanowisku,
  3. posiadanie obywatelstwa polskiego,
  4. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  5. uczciwość,
  6. umiejętność organizowania pracy w domu świadczeniobiorcy,
  7. samodzielność i umiejętność pracy w zespole,
  8. mile widziane prawo jazdy kat. B

 5) Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny,
  • życiorys - CV,
  • oświadczenie kandydata dot. braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na w\ w stanowisku,
  • oświadczenie kandydata o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania
    z pełni praw publicznych,
  • inne dokumenty potwierdzające zdobytą wiedzę, umiejętności i kwalifikacje,
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb związanych z rozpatrzeniem wniosku o zatrudnienie.

 Na żądanie kandydaci są zobowiązani dostarczyć oryginały w/w dokumentów.

6) Informacje dodatkowe:

 Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jońcu.